Zaplanuj swoją fotografię

Szczegółowa koncepcja wykonywania zdjęć umożliwia osiągnąć bardzo dobre zdjęcia. Niewątpliwie jest miejsce dla spontanicznych zdjęć w dziedzinie fotografii, jednak spójny projekt fotograficzny, szczególnie gdy będzie wytwarzany z wewnętrznej koncepcji zrodzonej pasją, może natchnąć Cię do zrealizowania ciekawego dzieła. Czy pragniesz zaprezentować jakąś historię? Czy pragniesz utrwalić na zdjęciach zmiany społeczne? Złap aparat w dłoń, aby wyrazić swoje myśli.

Jedną z najważniejszych zalet fotografii cyfrowej zapewne jest funkcja przeglądnięcia zdjęcia na dedykowanym ekranie aparatu. W trakcie wykonywania zdjęć należy zobaczyć, czy zdjęcie jest dobrze naświetlone, to znaczy nie jest za bardzo ciemne lub za jasne. Chociaż nowoczesne aparaty posiadają wymyślne opcje automatycznego naświetlania, nie w każdym przypadku są dobre.

Zmniejsz drgania kamery, aby otrzymać ostre zdjęcia. Niewyraźne zdjęcia mogą stanowić problem, w znacznym stopniu w przypadku fotografowania bez statywu , w momencie kiedy będzie relatywnie ciemno. Sposobem do ograniczenia braku ostrości spowodowanego poruszeniem sprzętu fotograficznego jest sprawdzenie, czy korzystasz z krótkiego czasu naświetlania, czy też aparat będzie mieć solidne wsparcie, takiego typu jak ramie statywu.

Osłony przeciwsłoneczne zapobiegają powstawaniu dużych przebarwień na zdjęciu. Poprawiają również cały kontrast oraz kolory na zdjęciu. Z tego względu niemal w każdym przypadku korzystam z osłon przeciwsłonecznych. Stosowane prawidłowo, wcale nie szkodzą jakości fotografii. Dzieje się tak również wówczas, w sytuacji gdy nie jesteś w bezpośrednim świetle słonecznym. Rozmaite zabłąkane źródła wiązek światła, które uderzają w przedni odcinek, będą powodować zmniejszenie kontrastu w obrazie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s